Dátum: 2013.05.01

Feladó: Csinszka

Tárgy: Re:Menni fog ?

Kedves Patti, ugye nem most kezded el a tanulást a jövőheti érettségire? :)) Most már az ismétlésé a terep.
Nem gondolkoztam még azon, hogy miért "félnek" az emelt magyartól. Nálunk is azt mondták a suliban, hogy mindenből, csak ne magyarból, pedig a történelem szerintem sokkal de sokkal nehezebb! Bár a magyarra is nagyon sokat kell tanulni, és kenni-vágni kell az anyagot, főleg így a hajrában pár nappal az érettségi előtt. Ilyenkor én már reggeltől estig irodalommal foglalkoztam és ezt ajánlom mindenkinek, ha jó érettségit szeretne írni. Még a majális is kimaradt tavaly :))
Szóval a kérdésedre válaszolva, kell az őrült hajsza. Ami a legjobb, ha abban nyilvánul meg, hogy feladatsorokat töltesz ki, az összes eddigit, és akkor látni fogod, mi a hiányos még.
Egyébként annak is van értelme, hogy mivel kevés ember megy emelt magyarra, így nem nagyon ismerik a feladattípusokat, és a tanárok is úgymond nincsenek benne annyira a gyakorlatban, mint mondjuk a történelem esetében.
Azt, hogy a gyakorlatban mennyi haszna van... nem tudom :) az egyetemen már semmi nem kell belőle, és sajnos én is már 80%-t elfelejtettem annak, amit egy éve tanultam az érettségire.
Szóval sok sikert kívánok Neked :)

Új hozzászólás hozzáadása